Završnica Literarno-likovno-filmskog natječaja GKK „Kaštelanske štorije“ s dodjelom nagrada

Završnica Literarno-likovno-filmskog natječaja GKK „Kaštelanske štorije“ s dodjelom nagrada

PODIJELI

Završna svečanost Literarno-likovno-filmskog natječaja GKK „Kaštelanske štorije“ s dodjelom nagrada održat će se u subotu, 28. veljače, s početkom u 18.30 sati u dvorcu Vitturi u Kaštel Lukšiću.

Pokrovitelj nagrada je Turistička zajednica grada Kaštela.
Svi likovni radovi pristigli na natječaj bit će ovom prilikom izloženi u dvorcu Vitturi; svi prvonagrađeni literarni radovi bit će pročitani na svečanoj dodjeli nagrada, dok će iste večeri u dvorcu Vitturi biti prikazan i nagrađeni dokumentarni film.

Svi nagrađeni i pohvaljeni radovi bit će objavljeni na stranici Gradske knjižnice Kaštela www.gkk.hr i na Facebook stranici GKK, a krajem godine, u povodu Dana Gradske knjižnice Kaštela, javnosti će biti predstavljen i Zbornik radova „Kaštelanske štorije“, u kojemu će se nalaziti najbolji radovi pristigli na Natječaj.

Osim svih nagrađenih sudionika Natječaja „Kaštelanske štorije“, kojega je GKK raspisala u povodu Dana grada Kaštela, i njihovih mentora, koje će nagraditi GKK i TZGK, u završnoj svečanosti sudjelovat će i djeca iz OŠ kneza Mislava iz Kaštel Sućurca, te djeca iz KUD-a Karol Wojtyla s voditeljicom Ljiljanom Garbati.

Nagrađeni literarni radovi:

Prvonagrađene pjesme na čakavici:

– DIDE MOJ DRAGI

– KRUNICA

– KAŠTIJAL

Prvonagrađene priče na čakavici:

– FRACTURA RADII LOCOTIPICO LATERI SINISTRI

– PROLETERI, SINKO MOJ

– STARA KUĆA

Pohvalnica za pjesmu:

– Stara kaštelanska maslina

Pohvalnice za kaštelanske glende i batude:

– Ajmo ća u Ameriku!

– Istinite dogodovštine iz Kaštel Novog

– Japanske kokoše (na kaštelanski način)

– Šimin kućarin

Likovni radovi:

Prvonagrađeni likovni skupni radovi u kategoriji „predškolci“

– “Dođi u Kaštela” i “Labudovi na našoj Gojači”

DV Maginja, Kaštel Sućurac

GITA MATULIĆ – odgajateljica/mentorica

Djeca:

TONKA BAVČEVIĆ

KARMEN BLAGAIĆ

EMANUELA  BOKOVŠEK

RINO ČAVKA

ROKO ELEZ

MARIJETA  JAKUBIN

LANA JERKUNICA

PETAR JUKIĆ

ŠIME SAVKOVIĆ

IVANA  RITA SKENDER

ZVONIMIR UVODA

Prvonagrađeni likovni skupni rad u kategoriji „osnovna škola“

– “Kaštela”

2.B. razred, OŠ Bijaći

TEREZIJA ZOKIĆ – učiteljica/mentorica

Učenici:

JELICA GAČIĆ

MAGDALENA LOVRIĆ

MARIJA RADIĆ

ANA ROSO

Prvonagrađeni likovni rad u kategoriji „odrasli“

– “Kaštel Sućurac u prošlosti”

IVICA JERČIĆ, Split

Nagrađeni kratki dokumentarni film

– “Spomenik kulture kao gnijezdo iz kojega izlaze mladi ljudi”

Dom za djecu “Maestral” Split, podružnica Miljenko i Dobrila – Kaštel Lukšić (ANITA JAMAN – odgajateljica/mentorica)